wą? Na pewno trzeba ustalić jej format, czyli to, w jakim rozmiarze będzie. W celu zaoszczędzenia pieniędzy warto skorzystać z jednego z podstawowych formatów. Będzie to chociażby rozmiar A5, ewentualnie A7. Każda drukarnia będzie w stanie stworzyć ulotki właśnie w tych formatach. Aby jednak jakoś wyróżnić się na rynku, czasem warto postawić na zupełnie nietypowy rozmiar, choć w tym przypadku trzeba też liczyć się z wyższymi kosztami druku.
Bardzo ważny dla jakości i ogólnego wyglądu ulotek będzie też sam papier. Należy więc upewnić się, że druk powstanie na papierze wysokogatunkowym. Im wyższa jest jego jakość, tym lepiej. Kiepski papier sprawi bowiem, że najlepszy nawet projekt, który na komputerze wyglądał wprost perfekcyjnie, na żywo będzie pozostawiać wiele do życzenia. Przeważnie większość drukarni używa papieru o gramaturze wynoszącej maksymalnie 350 g / m2. Jest to na pewno dobry i uniwersalny wybór. Taki papier idealnie nada się właśnie na ulotki.
To jest jej główny cel który
Druk ulotek to koszt jakichś kilkudziesięciu groszy, maksymalnie dwóch złotych za sztukę. Cena wydaje się dość niska, zwłaszcza gdy spojrzy się na to, ile trzeba zapłacić za inne narzędzia reklamowe, ale i tak nie warto jej przeznaczać na coś, co w praktyce okaże się mało skuteczne. Reklama musi po prostu działać. To jest jej główny cel, który powinien zostać spełniony. A jeśli ulotka ma działać na klienta, należy ją dobrze skonstruować, opierając się na kilku podstawowych zasadach.
Pierwsza z nich, którą każdy powinien wbić sobie do głowy, mówi o tym, że "im mniej, tym lepiej". Oczywiście nie chodzi tu o to, by niczego na ulotce nie pisać, ale na pewno nikt nie powinien opisywać na niej całej historii firmy, która dla nikogo nie będzie interesująca. Najlepsze ulotki to broszury proste, konkretne i zarazem wyraziste. Nie muszą być wcale wymyślne czy posiadać jakiegoś szczególnie dużego wyrazu artystycznego. Prostota jest teraz w cenie. Lubią ją i firmy, i ich klienci.
A warto też zaznaczyć, że przeciętna drukarnia weźmie znacznie mniejsze pieniądze za wytworzenie takich prostych ulotek niżeli za skonstruowanie czegoś wypełnionego olbrzymią ilością obrazków, zdjęć i innych zbędnych grafik.
Jak stworzyć efektywne ulotki reklamowe?
Ulotki są jednym z podstawowych środków przekazu informacji. Korzystają z nich dosłownie wszystkie firmy - zarówno te małe, jak i całe korporacje oraz spółki i przedsiębiorstwa. Proces ich tworzenia powinien rozpocząć się od wykonania dobrego projektu. Na druk przyjdzie jeszcze odpowiedni moment. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na przygotowanie właściwego projektu, gdyż to właśnie od niego będzie zależeć efektywność tego prostego, aczkolwiek skutecznego narzędzia reklamowego.
Każda ulotka powinna mieć odpowiednią zawartość. Muszą pojawić się w niej wszystkie najważniejsze informacje na temat usługi, przedmiotu bądź samej firmy. Te informacje trzeba zebrać w całość i jak najbardziej je streścić, aby odbiorca nie musiał przechodzić przez długie bloki tekstu. Warto zauważyć, że przeciętny człowiek poświęca jednej ulotce jakieś kilka sekund. To bardzo ważne, aby od razu mógł na niej dostrzec jakieś wyraźne hasła, które zachęciłyby go do dalszego czytania.
A gdy projekt zostanie już przygotowany i dopracowany w każdym detalu, trzeba zgłosić się z nim do miejsca, które go zrealizuje. Będzie to oczywiście dobra drukarnia. Warto poszukać takiej, która oferuje druk większej ilości ulotek.
Ważniejszy jest natomiast sam druk i
Tworzenie narzędzi i gadżetów reklamowych zawsze jest w jakimś stopniu pracą kreatywną. Tylko w teorii do przygotowania ulotek niezbędna jest jedynie drukarnia. Niby można przesłać do niej jakiś zwykły szkic narysowany w prostym programie komputerowym, ale trzeba myśleć o tym, czy jakkolwiek zadziała on na klienta. A jeśli nie pojawi się w nim nic ciekawego i nie będzie on atrakcyjny pod względem wizualnym, każdy przejdzie obok niego obojętnie i nikt nawet nie weźmie go do ręki. Jak zatem kreować efektowne i tym samym efektywne ulotki reklamowe? Czym powinny się one wyróżniać, by nie wyglądały jak zwykłe zwitki papieru wypełnione czarnym tekstem?
Wbrew pozorom ta treść nie jest wcale najważniejszym elementem ulotek. Oczywiście broszurki reklamowe tworzy się po to, by coś nimi przekazać, ale mimo tego nie należy tracić czasu na wymyślanie skomplikowanych fraz i pisanie ich przepięknym literackim językiem. Im prościej, tym lepiej. Ważniejszy jest natomiast sam druk i ogólny wizerunek ulotek. Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w tworzeniu podobnych narzędzi, powinien zwrócić się ze swoją sprawą albo do agencji reklamowej, albo do jakiegoś dobrego grafika. To bardzo ważne, by ulotka przykuwała wzrok.